Online Katalog

Sizler için hazırlamış olduğumuz Activo Yapı Kimyasalları katoloğuna ulaşabilirsiniz.

Önizleme

Bize Ulaşın

  • ( 224 ) 211 11 14
  • info@activoyapi.com.tr
  • Geçit Mh. 2. Gündoğdu Sokak No:118 Osmangazi / BURSA

Zemin Sertleştirici AC 500 SURFACE Q

Zemin Sertleştirici AC 500 SURFACE Q

AVANTAJ LARI 

• Taze betona monolitik olarak uygulanır. Uygulanmış beton yüzeyinin aşınma dayanımı, normal betona göre 2 - 3 kat artar. Uygulandığı yüzeyin bir parçasıdır, yıpranmaz ve dökülmez. Ekonomik ve uzun ömürlüdür. Kullanıma hazırdır. Süratli ve kolay uygulama özelliği ile önemli derecede zaman kazandırır. Beton yüzeylerde ve deri kenarların da yıpranmaya ve darbeye karşı direnç sağlar. Hava koşullarına, donma-çözünmeye karşı dayanıklı bir yüzey oluşturur. Yüzeyin temizliği daha kolaydır, yağlara dayanıklılığı normal betona göre daha yüksektir. Oksitlenmez. Betona kıyasla yüksek bir geçirimsizlik Sağlar.

UYGULAMA

• Zeminin boyutlarına bağlı olarak 4-5 m genişliğinde analar bir dolu bir boş olarak yerleştirilir. Gereken yerlerde araların içine hasır çelik yerleştirilir ve kot olma işlemi tamamlanır. Yüzeye en iyi şekilde dağılması için serpme işleminin ardından her iki tarafından da yapılması gerekir. Beton, dökümünden sonra mastarlanır, titreşimle mastar uygulaması ile iyice yerleşrnesi sağlanır. Beton, üzerine ayak ile çıkıldığında en çok 2 - 3 mm derinliğinde ayak izi kalacak kadar prizini aldığında 1/7si zemine eşit oranda, elle veya mekanik serpme makinesi ile serpilerek yayılır. Malzemenin betonun suyunu emerek nemlenmesi ve koyu bir renk alması beklenir. Rengin zeminin her tarafında eşit olmasına dikkat edilir. Mala ile malzeme zemine iyice yedirilerek bütünleşme sağlanır. Bir miktar malzeme en fazla yük altında olan ana ve dilatasyon derilerinin kenarlarına, 8 cnı'lik bir şerit halinde serpilir ve mala ile yedirilir. Malzemenin kalan 1 /2'lik kısmı ise zemine serpilerek yayılır, nemlenerek koyu bir renk alması beklenir ve mala ile zemine yedirilir. Yüzey üzerinde yürünecek kadar sertleştiğinde çelik mala (helikopter) perdah' yapılır. 

YÜZEY HAZIRLIĞI

• Eski beton üzerine uygulanacaksa, önce en az 7,5 un kalınlığında C 25 beton dökülmelidir. Yeni beton ile eski betonun arasında aderansı arttırmak ve yapışmayı sağlamak için ürününü kullanım. Uygulama yapılacak beton ihtiyacı olan nemi olabileceği kadar ıslak olmalıdır. Yüzeyin ıslaklık derecesi son derece önemlidir. Eğer yüzey gereğinden fazla ıslak ise, betonun kendi kalınlığı içinde kaybolacak ve etkinliğini yitirecektir. Eğer yüzey gereğinden fazla kuru ise ürün yüzeye bağlanmayacak ve sonuç olumsuz olacaktır.

UYARILAR VE ÖNLEMLER

• 4-S-enin altında ve +35°C'nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulamadan kaçınınız. Donmuş, 24 saat içerisinde donma riski olan veya direkt güneşe ve rüzgara açık alanlarda uygulamadan kaçınınız. Gereğinden fazla perdahlama yapılmamalıdır, bazalt agreganın çimentodan aynşmasını önlemek için ürün uygulama sırasında uzağa atılmamalıdır. Uygulamasından önce yüzeye çelik mola veya tepsi ile perdah yapılmamalıdır. Doğru uygulamalarda ortam nemi %40 - 80 bağıl nem arasıdır. Düşük bağıl nemde yüzeyde çiçeklenme, yüksek bağıl nemde yüzeyde terleme, daha yavaş kür olma ve sertleşme durumu oluşabilir ve uygulamanın uzaması gerekebilir.

KULLANIM ALANLARI
• Iç ve dış mekanlarda, fabrikalarda, iş merkezlerinde, garaj, otopark ve Bodrum kat zeminlerinde, yükleme ve boşaltma alanlarında, metro istasyonlannda ve yeraltı geçitlerinde, park ve bahçelerde, yaya yollarında ve kaldırımlarda kullanılır. 

  • Kürlenme : Ortam sıcaklığı ve beton özelliklerine göre değişken
  • Tam Kürlenme : 28 gün
  • Yaya Trafiği : 1 - 2 gün
  • Hafif Taşıt Trafiği : 7 - 10 gün
  • Basınç Mukavemeti : >30 N/mm2
  • Aşınma Mukavemeti : >5,5 N cm3 / 50 cm2