Online Katalog

Sizler için hazırlamış olduğumuz Activo Yapı Kimyasalları katoloğuna ulaşabilirsiniz.

Önizleme

Bize Ulaşın

 • ( 224 ) 211 11 14
 • info@activoyapi.com.tr
 • Geçit Mh. 2. Gündoğdu Sokak No:118 Osmangazi / BURSA

Akışkan Grout Tamir ve Montaj Harcı AC 220

Akışkan Grout Tamir ve Montaj Harcı AC 220

AVANTAJLARI

Akışkanlık özelliğinden dolayı erişilmesi zor olan boşlukları doldurur ve pompa ile kolayca uygulanır. Priz sonrası rötreyi önler. istendiği takdirde I numara temiz agrega ile %25 oranında karıştırılarak yüksek mukavemetli ve akışkan bir beton elde edilebilir. Erken basınç mukavemeti vardır. Yüksek yoğunluk özelliğinden dolayı yağ ve su geçirimliliğine dayanıklıdır. Metalik agrega ve klor içermez.

UYGULAMA

Hazırlanan harç her katta 10 mm ile 40 mm arasında bir kalınlık oluşturacak şekilde, kalıbın içerisine hava sıkışmasını engellemek için tek taraftan kesintisiz bir şekilde dökülür. Daha kalın uygulamalarda ise ilk kat kürünü aldıktan sonra ikinci kat aynı şekilde yüzeye uygulanır. Vibrasyona tabi tutulmamalı, çelik bir tel ile yerleştirme yapılmalıdır. Kalıplar yaklaşık 24 saat sonra sökülebilir. Makineler, grout harcı prizini alana kadar (yaklaşık 24 saat) çalıştırılmamalıdır.

KULLANIM ALANLARI

Makine ayaklarının ankrajında, zor ulaşılan yerlerde akışkan dolgu olarak, erken yüksek mukavemet istenen tamirlerde, Yataklamala da, kalan ve kiriş birleşim yerlerinde oluşan boşluklarda, kalıp ile kullanılmak suretiyle segregasyona uğramış betonun tamirinde, tesisat boru ve elemanlarının etrafındaki boşlukların doldurulmasında kullanılır.

UYARILAR VE ÖNLEMLER

+5'C'nin altında ve +35'Cinin üzerindeki sıcaklıklarda uygulamadan kaçınınız. Karışım esnasında su oranlarında son derece hassas olunması gerekmektedir. Mutlaka düşük devirli bir mikser ile karıştırılmalı, elle karıştırma yapılmamalıdır. Ortam sıcaklığı +8'C'nin altında ise, uygulama zemininin üzeri örtülmeli ve yerleştirilmiş harç minimum +8'C'de tutulmalıdır. Donmuş, 24 saat içerisinde donma riski olan veya direkt güneşe ve rüzgara açık alanlarda uygulamadan kaçınınız. Kullanma süresi geçmiş harca kesinlikle su ve toz ilavesi yapmamız.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yüzeyinin kürünü almış olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama yüzeyi zayıf yapışmış parçalardan arındınlmalı, toz, yağ, katran, zift, boya, silikon kür malzemesi, deterjan ve kalıp yağlar gibi yapışmayı önleyici maddelerden temizlenmiş olmalıdır. Makine ayaklan yerleştirilip, teraziye alınmalı ve daha sonra pozisyonu değiştirilmemelidir. Uygulama yüzeyi ıslatılmalı ve nemli kalması sağlanmalı, ancak uygulama yüzeyinde göllenme yapan fazla su tamamen alınmalıdır. Uygulama yüzeyinde su kaçağı var ise uygun bir tıkaç yardımı ile kapatılıp su sızıntısı drene edilmelidir. Sızıntıyı engellemek için kalıpların sağlam olmasına dikkat edilmeli, harç sertleşinceye kadar uygulama alanının vibrasyona maruz kalması engellenmelidir. Genleşme kuvveti maksimum düzeyde kullanılmak istenen harç, düşey kenarları dik olan bir dikdörtgen boşluk içine yerleştirilmelidir. Kabul edilir minimum derinlik 6 mm'dir. Eğer kaplama olarak kullanılmak isteniyorsa, tavsiye edilen maksimum kalınlık 50 mm'dir.

 • Su Oranı : 6,5 lt. su (25 kg. ürün için) Uygulama Sıcaklığı +5 °C & +30 °C Üzerinde Yürünebilme Süresi 24 saat sonra Trafiğe Açılma Süresi 48 saat sonra İz Kapatma Süresi -10 dakika Uygulama Kalınlığı 1 - 10 mm Sıcaklık
 • Uygulama Sıcaklığı : +5 °C & +30 °C
 • Üzerinde Yürünebilme Süresi : 24 saat sonra
 • Trafiğe Açılma Süresi : 48 saat sonra
 • İz Kapatma Süresi : -10 dakika
 • Uygulama Kalınlığı : 1 - 10 mm
 • Sıcaklık Direnci : -30 °C & +80 °C
 • Basınç Mukavemeti : >30 N/mm2
 • Yapışma Mukavemeti : >1 N/mm2