Online Katalog

Sizler için hazırlamış olduğumuz Activo Yapı Kimyasalları katoloğuna ulaşabilirsiniz.

Önizleme

Bize Ulaşın

 • ( 224 ) 211 11 14
 • info@activoyapi.com.tr
 • Karahıdırköyü Mah. Karahıdır Okul Cad. No :68 D Gürsu / Bursa

İçten ve Dıştan Sürülebilen Kristalize Su Yalıtım Malzemesi AC 3700

İçten ve Dıştan Sürülebilen Kristalize Su Yalıtım Malzemesi AC 3700

Çimento esaslı, pozitif ve negatif yönden uygulanan, su ve nem ile aktif hale gelen, kimyasal maddeler ve özel olarak seçilmiş ince agregadan oluşmuş kristalize özellikle toz bir harçtır. Yapısındaki kimyasal maddeler, betonun bünyesinde bulunan nem ve serbest kireç ile reaksiyona girerek betonun içerisine derinlemesine nüfuz eder, kapiler boşluk ve gözeneklerde çözülmeyen kristaller oluşturur.

AVANTAJLAR

Hem pozitif, hem negatif su basıncına karşı etkilidir. Tatbik edildiği yüzey ile bütünleşir, yüzeyin içine nüfuz eder, uzun süreli ve tam bir su yalıtımı Sağlar. Su ile her temasta, betondaki kapiler boşlukları çözülmeyen kristalize yapısı ile doldurarak sızdırmazlık sağlar. Zehirli değildir. İçme suyu depoları için idealdir. Yatay iş derzlerinde oluşacak yalıtım sorununa karşı kuru serpme uygulaması son derece kolay ve etkili bir yöntemdir. Korozyonu önleyerek betonu ve donatı demirini korur. Dolgu yapılmadan önce izolasyon levhası gibi malzemelerle korunmasına gerek yoktur. Hava ve su buhar' geçirimlidir, yapı nefes alır. Prizini almamış, taze beton° uygulanabilir. Donma cözünme döngüsüne dayanıklıdır.

UYGULAMA

3 farklı uygulama metodu vardır:
• 1. Şerbet (sulu harç): AC 3700 nemlendirilmiş yüzeye fırça ile birbirine dik yönlerde iki kot olarak uygulanır. Birinci kat uygulamasının yüzeye daha fazla nüfuz etmesini arzu ediyorsanız Konsantre Kristolize Su Yalıtım Malzemesini tercih ediniz. Bu malzeme, uygulamanın doğru bir şekilde tüm yüzeye tatbik edildiğini kontrol etmek amacıyla kırmızı renkte hazırlanmıştır. İkinci kat, birinci kat sertleşmiş ancak henüz tam kurumamışken yaklaşık 3 - 4 saat içerisinde uygulanır.
• 2. Sıva: Çok eski beton, tuğla duvar veya briket yüzeyler için birinci kot uygulaması 5 - 10 mm kalınlığında bir sıva içine katılarak da yapılabilir. Arzu edilirse bu sıvanın içerisinde Konsantre Kristolize Su Yalıtım Malzemesi kullanılabilir. Bunun üzerine ikinci kat şerbet kıvamında sürülerek uygulanabilir.
• 3. Kuru Serpme: Soğuk derz uygulamalarında yatay zeminlerde derz aralıklarına toz halde serpilerek uygulanır. Bu üç metodun hangisi kullanılırsa kullanılsın uygulama sonrası su ile kürleme son derece önemlidir. Uygulamadan sonra hemen kuruması önlenmeli ve yaklaşık bir hafta nemli kalması sağlanmalıdır. Bunun için normal beton kürleme işleminde olduğu gibi su püskürtülmesi veya nemli çuval serilmesi faydalıdır.

KULLANIM ALANLARI

Negatif Su Basıncı: Bodrum kot duvarlannın ve temellerin içten yalıtımında, Su depolarının dıştan yalıtımında, İstinat duvarlannda, Tünel ve metrolarda, Zeminlerde ve yatay derzlerde, Asansör çukurlarında kullanılır. Pozitif Su Basıncı: Su depolarında, Yüzme havuzlannda, Temel ve perde duvarların yalıtımında, Sulama kanallarında, Beton borularda, Barajlarda, sarnıçlarda kullanılır.

UYARILAR VE ÖNLEMLER

+5°C'nin altında ve +35°C'nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulamadan kaçınınız. Donmuş, 24 saat içerisinde donma riski olan veya direkt güneşe ve rüzgar° açık alanlarda uygulamadan kaçınınız. Sürekli su basıncı altında olan su depoları, yüzme havuzlan ve temel yalıtımı için uygun değildir. Metal, cam gibi yüzeyler ile temas ettirmeyiniz. Kalıcı bir lekelenmeye sebep olabilir. Islak ve rutubetli zemine uygulanmamalıdır. Ürün uygulaması bittiğinde veya ara verildiğinde kapağını açık bırakmayınız.

RENKLER

Gri Kırmızı

 • Görünüş : Gri veya kırmızı renkli akrilik kopolimer sıvı
 • Toz Yoğunluk : ˜1,20 kg/lt
 • Uygulama Sıcaklığı : +5 °C & +35 °C
 • Su Karışım Oranı : Şerbet
 • Kap Ömrü : 20 dakika
 • Dinlendirme Süresi : 3 - 5 dakika
 • Servis Sıcaklığı : -20°C / +70°C
 • Trafiğe Açılma Süresi : 5 saat sonra
 • Uygulama Kalınlığı : 1 - 2 mm