Online Katalog

Sizler için hazırlamış olduğumuz Activo Yapı Kimyasalları katoloğuna ulaşabilirsiniz.

Önizleme

Bize Ulaşın

  • ( 224 ) 211 11 14
  • info@activoyapi.com.tr
  • Geçit Mh. 2. Gündoğdu Sokak No:118 Osmangazi / BURSA

Yapı Kimyasalları Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yapı Kimyasalları Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her ürünün olduğu gibi inşaat sektöründe kullanılan yapı kimyasallarının da belli kullanım talimatları bulunmaktadır. Activo markalı bir kimyasal satın aldığınızda, bu ürünü kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Ürününüzü daha sağlıklı ve güvenilir şekilde kullanmak için aşağıda sıraladığımız önlemleri muhakkak almalısınız. 

1. Çıplak Elle Kimyasal Karıştırmayın 

Activo ürün kataloğunda birçok ürün için bu uyarıya değindik. Bazı ürünlerimiz eldiven ve benzeri ince koruyucular kullanılarak karıştırılabilir ancak bazı ürünler çıplak elle hazırlanamaz. Bu nedenle ürünü hazırlama aşamasına geçmeden önce muhakkak ürünün web adresine giriş yapın ve uyarılar metnini okuyun. 

2. Her Ürünün Üzerinde Yer Alan Talimatları Okuyun 

Web sitemizde, kataloglarımızda ve ürün ambalajlarımızda tüm ürünler için detaylı içerikler yer almaktadır. Kullanım önerilerini o metinleri okuyarak öğrenebilir, özellikle sahip olduğunuz ürünü kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini tespit edebilirsiniz. 

3. Aklınıza Takılan Bir Şey Olduğunda Bize Ulaşın 

Markasal izlenimi korumak maksadıyla devamlı olarak iletişim adreslerimizi açık konumda tutuyoruz. Her müşterimiz ilgili mesai saatlerinde, istediği iletişim kanalından bizlere ulaşarak bilgi alabilir. Satın aldığınız ürünlerde herhangi bir terslik gördüğünüzde veya bilgi almak istediğinizde kurumsal iletişim merkezlerimize ulaşabilirsiniz. 

4. Ürünün Kullanıma Hazır Hale Gelme Süresini Öğrenin 

Her Activo ürünü için çeşitli laboratuvar ortamlarında testler yapılmış ve deneysel süreler elde edilmiştir. Bu süreleri ürünün web sitesinde veya ambalajında görebilirsiniz. Ürünün kullanıma hazır olup olmadığını süre tutarak anlamanız gerekmektedir. Göz ile tespit yapmak yanlış sonuçlar doğurabilir.

5. Activo Ürünlerini Karışım Haline Getirmekten Kaçının 

Marka yetkililerinden onay almadan ya da alanında uzman bir kişiden destek almadan ürünlerimizi karıştırmayın veya bir başka karışıma dahil etmeyin. Birçok ürün farklı kimyasal formüller barındırdığından, bazı karışımlar insan sağlığını tehlikeye atabilir. Bu gibi karışım ihtiyacı doğan durumlarda markamızla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. 

6. Activo Ürünlerini Kullanırken İş Güvenliği Ekipmanlarınızı Giyin 

Tamamı sağlık testinden geçirilmiş olan Activo ürünleri, her ne olursa olsun güvenlik önlemleri olmaksızın kullanılmamalıdır. Dikkatsiz kullanımlar neticesinde meydana gelen kazalarda hemen en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz. Göze kaçan kimyasallar için yüzünüzü bol suyla yıkamayı ihmal etmeyiniz.